wtorek, 11 czerwca 2019

Szampon Aptus Derma Care Soft Wash - recenzjaZ produktami Aptus nie spotykamy się po raz pierwszy. Wcześniej już mielismy do czynienia z syropem oraz pastą. Dziś przyszedł czas na szampon, czyli dla nas rzecz niezbędna w akcesoriach dla psa, a dla psa - zmora.

O firmie.
Aptus (łac. odpowiedni)- to linia suplementów i preparatów weterynaryjnych dla psów, kotów i koni.
Twórcą marki Aptus jest fiński koncern farmaceutyczny Orion Pharma, który tworzy, produkuje i sprzedaje środki lecznicze dla ludzi i zwierząt, substancje aktywne oraz testy diagnostyczne na rynki całego świata od 1917 roku.
Marka Aptus w Polsce jest dostępna od 2007 roku w gabinetach weterynaryjnych i dobrych sklepach zoologicznych.
Wśród produktów linii Aptus znajdziesz rozwiązanie na problemy trawienne, kłopoty ze skórą, sierścią, czy pazurami. Z produktami Aptus zadbasz o odpowiednie nawilżenie oczu i przyspieszysz gojenie ran powstałych na skórze Twojego czworonożnego przyjaciela. Razem z Aptus wzmocnisz odporność i uzupełnisz energię swojego zwierzaka. A przy pomocy wyróżnionego w konkursie Top for Dog 2016 syropu Aptus Apto-flex zadbasz także o jego sprawne i mocne stawy, ścięgna i kości na każdym etapie życia i aktywności.
Produkty linii Aptus to źródło najwyższej jakości składników gwarantowanych przez fiński koncern farmaceutyczny, które są niezbędne do pełni zdrowia i do pełni szczęścia Tobie i Twojemu zwierzęciu.
(źródło www.aptuspet.pl)O testowanym szamponie. 
Zwierzak z problemami skórnymi wymaga specjalnej pielęgnacji, dlatego też APTUS® opracował linię kosmetyków DERMA przeznaczoną do dbania o skórę i sierść. Znajdujący się w linii szampon w formie pianki to najlepsze rozwiązanie dla problemów takich jak infekcje, alergie czy łupież. Z powodzeniem może być stosowany także w celu wzmocnienia bariery ochronnej i przywrócenia odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz w przypadku zwierząt ze skórą normalną.
Szampon DERMA posiada bardzo bogatą formułę leczniczą z dodatkiem delikatnego środka myjącego, który nie wysusza, ani nie podrażnia wrażliwej skóry psów i kotów. Przeznaczony jest do długotrwałego stosowania lub jako forma intensywnej kuracji. Wygodna forma pianki pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu na całej skórze i sierści. Jednoczenie nie spływa jak klasyczny szampon. 
Szampon z linii APTUS® DERMA zapewnia najlepszą pielęgnację dla Twojego domowego pupila. Łagodność preparatu połączona z wygodną w aplikacji formą gwarantuje, że kąpiel nawet niecierpliwych zwierzaków nie będzie już dla nich koszmarem.
(źródło www.aptuspet.pl)

Cena: 150ml - 39zł 
Odpowiedni dla psa i kota.

Od nas.
Postanowiliśmy użyć szamponu aby zmyć z psa długo i pieczołowicie zbierany przez niego brud. Panierka z piasku, resztki z jeziora, esencja z bagna - to z czym przyszło zmierzyć się w naszym teście szamponowi Aptus Derma Care.
Od razu zaznaczymy, że jest to zupełnie inny szampon niż te, z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory.
Konsystencja pianki jest wygodna w aplikacji i rzeczywiście tak jak wskazuje producent, nie spływa ona ani z ręki, ani z psa. Hermes ma sierść podwójną i obfity podszerstek, który myje się najciężej. Szampon właściwie się nie pienił, co utrudniało mi spostrzeżenie co jest już umyte, a co nie. W miejsciach, gdzie pies ma najwięcej sierści, musiałam dokładać sporo produktu. Miałam wrażenie, że wsiąka on w sierść psa. Myślę, że brak pienienia się szamponu jest skutkiem jego właściwości leczniczysz, tak jak w produktach dla ludzi ze skórą problematyczną, często emulsje te właśnie się nie pienią. Produkt ten praktycznie nie ma zapachu. 


Szampon spełnił jednak swoje zadanie, bo brud z psa zmył tak jak powinien. Dla mnie ogromnym plusem jego użycia było to, że widziałam skórę psa i mogłam ją dokładnie umyć, właśnie przez ten brak piany na całym ciele. Co zdecydowanie bylo dla mnie zaskoczeniem to to, że szapon bardzo łatwo się spłukuje, co przy Hermesa sierści jest najtrudniejszym zadaniem w całej kąpieli.

Podsumowanie.
Szampon spełnia swoją rolę, bo myje dokładnie zwierzę. Konsystencja jest wygodna w użyciu, choć do braku piany trzeba się przyzwyczaić. Łatwa aplikacja i spłukiwanie są zdecydowanie plusami tego produktu.
Sierść po szamponie była lśniąca i miękka w dotyku.
Dla nas jak najbardziej w porządku.

Szampon możecie kupić tutaj 

1 komentarz:

  1. Słyszałam o firmie, używałam z niej past regenerujących i sportowych. Szamponu nie miałam okazji jeszcze przetestować :)

    https://familymess.pl |Psi Lifestyle

    OdpowiedzUsuń