niedziela, 19 kwietnia 2020

Dlaczego pies przeszkadza w domowych ćwiczeniach? #zostańwdomu


Dlaczego pies przeszkadza w domowych ćwiczeniach? #zostańwdomu


Izolacja nie sprzyja sprzymierzeńcom ćwiczeń. Zapaleni fani siłowni, dźwigania żelastwa, ćwiczeń grupowych, sportów walki czy długich przebieżek musieli przerzucić się na maty w domu. To nie lada zadanie odnaleźć się w nowym wymiarze sportu, a nie ułatwiają nam tego… nasze psy.

Pewnie dobrze znacie ten obrazek – zamaszystym ruchem rozwijacie matę na podłodze, a po chwili leży już na niej Wasz czworonożny pomocnik, wpatrując się w Was słodkimi oczami.


Dlaczego tak się dzieje? Wiemy, podejrzewamy, podpowiemy.


W domu zwykle odpoczywasz.

Psy są doskonałymi obserwatorami i wiedzą, co zazwyczaj robisz w domu. Zupełnie nienaturalnym jest dla nich to, że nagle zaczynasz podskakiwać, machać rękoma czy wić się na macie. Traktują to zazwyczaj jako zaproszenie do wspólnej zabawy. Nie omieszkają więc szybko do Ciebie dołączyć i zostać Twoim trenerem personalnym.

Ćwiczysz, więc się pocisz.

Niezwykle precyzyjnym narządem, który dostarcza psom niezliczoną ilość informacji, jest ich nos. Nic więc dziwnego, że zainteresują się Tobą, kiedy zaczniesz wydzielać przyjemną dla ich nosa woń. Tak, tak, ludzki pot jest dla psów przyjemny, a dodatkowo, jest także nośnikiem informacji. Dlatego też milusiński położy się blisko Ciebie i napawać się będzie bukietem zapachów.Co zrobić, aby ćwiczyć samemu, bez psiego trenera personalnego?

Po pierwsze, jeśli Twój pies zna komendę na miejsce, to po prostu go tam odeślijcie. Po drugie, zastosować możecie na przykład wypełnionego jedzeniem konga – pies zajmie się sobą, Wy swoją formą. Po trzecie, zanim zmęczycie siebie, zmęczcie psa. Zabierzcie go na przykład na długi spacer, zastosujcie zabawy węchowe.

Tip ode mnie na ćwiczenia bez psa.

Rozłóżcie matę w pobliżu legowiska psa. Chwilę pies będzie chciał korzystać z Waszej maty, a potem położy się na swoje legowisko. Plus zapewnijcie psu jakąś zabawkę, do rozgryzania, memłania, która go po prostu zajmie i wyciszy.
A Wasze psy z Wami ćwiczą?

1 komentarz: