poniedziałek, 20 lipca 2020

Recenzja bezzbożowej karmy *Belcando Adult Gf Beef*To już nasze kolejne spotkanie z marką Belcando. Mieliśmy możliwość przetestować formułę bezzbożowej karmy w której źródłem białka jest wołowina.


Kilka słów o marce.


Karmy Belcando produkowane są w fabryce w Niemczech. Producent wytwarza karmy na podstawie świeżego mięsa, które  pochodzi od lokalnych dostawców. Dla Belcando istotne jest także dbanie o środowisko dlatego korzystają z procesów, które je chronią. Więcej o marce przeczytacie na Belcando.

My przechodzimy do sedna, czyli pochylamy się nad miską z karmą Belcando Adult GF Beef.


Karma GF Beef to karma bezzbożowa. Jako źródło białka zastosowane w niej zostało mięso wołowe. W karmie próżno szukać sztucznych barwników, pszenicy czy białka sojowego. Dodatkowo w karmie znajduję się także amarant, który pozbawiony jest glutenu. Roślina ta ma dużo błonnika, witamin oraz minerałów.

Skład karmy Belcando Adult GF Beef.


Nasza ocena karmy.


Dawkowanie.


W karmach, które stosowaliśmy do tej pory nie trafialiśmy na opakowaniu na dawkowanie karmy na wagę naszego psa czyli 30 kilogramów. Nauczeni doświadczeniem i przeliczaniem wartości karmy dla psa, tak postąpiliśmy i tym razem. Tutaj żałujemy bardzo, że na opakowaniu nie ma podane ile kcal przypada na 1 kilogram karmy. Znaczenie ułatwiło by nam to liczenie. Sugerując się dawkami podanymi przez producenta dla psów o określonej masie ciała, ustaliliśmy ilość karmy dla Hermesa. Można więc powiedzieć, że dawkujemy według zaleceń producenta. Dawka karmy jest większa aniżeli w karmach z którymi się do tej pory spotkaliśmy.


Wielkość granulek.


Granulki mają nieregularny, podłużny kształt. Dla średniej wielkości psa idealne. Nasz pies przegryzał każdy kęs. A to wyczyn! Granulka karmy Belcando Adult GF Beef.


Opakowanie.


Otrzymaliśmy do testów karmę w opakowaniach 4 kilogramowych i 1 kilogramowych. To, czego nam brakuje to strunowe zapięcie opakowania. Ale to szczegół :) Strunowe zapięcie znajduję się w dużych opakowaniach tej karmy 12,5 kg lub 22,5 kg.
Opakowanie wygląda estetycznie i eksluzywnie. :D To pewnie ta czerń.

Opakowanie karmy Belcando Adult GF Beef


Jak karma wpływa na naszego psa.


Pierwsze i najważniejsze. Wiadomo po czym najłatwiej sprawdzić czy karma służy psu. Kupy mają odpowiedni kolor i kształt, ale konsystencja nie była najlepsza, mogłaby być bardziej zwarta. Do tego kupy były bardzo duże. Poza tym żadnych niepokojących objawów nie zauważyliśmy.

Jak kupy to i gazy. Pojawiały się bardzo sporadycznie. Chociaż jak już były, to trzeba słuchać Ewy Farnej i załączyć ewakuacje. Na całe szczęście naprawdę rzadko mieliśmy okazje je czuć.

Co ważne po karmie pies nie miał nieprzyjemnego zapachu z pyska.

Sierść po karmie jest ładna i błyszcząca. Pies ma dużo energii. Po swojej dawce jest na pewno najedzony. Nie domaga się  jedzenia pomiędzy posiłkami. Karma pachnie ładnie. Pies chętnie ją zjada. 

Pozycja do zdjęcia utrzymana dzięki aromatycznej karmie Belcando :DJeśli szukasz karmy z dobrym składem, Belcando będzie odpowiednim wyborem. My testowaliśmy już trzy rodzaje karmy od tej firmy. Każdy znajdzie coś dla swojego psa. Karmy bezzbożowe, tradycyjne jak i wysokomięsne linie ze specjalnymi sosami. Cały asortyment znajdziecie na przykład w sklepie pets4live.com
Jesteśmy ciekawi czy Twój pies próbował już karmy od Belcando? Smakowało?


2 komentarze:

 1. My nie próbowaliśmy, ale skład nas średnio zachęca 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma inne wymagania, wiadomo :) Dobrze, że rynek karm jest ogromny, każdy można znaleźć to, czego oczekuje :)
   Pozdrawiamy.

   Usuń