wtorek, 2 czerwca 2020

Wyprawka dla psa. *Adopcja psa*. Akcesoria do domu. Pielęgnacja psa. Zabawki.
Wyprawka dla psa. *Adopcja psa*. Akcesoria do domu, pielęgnacji i zabawki


Część druga z trzech.
Akcesoria do domu, pielęgnacji oraz zabawki – niezbędne rzeczy według Schroniskowca.

1. Legowisko dla psa.

Kupić jedno, czy więcej, jakiej wielkości, jaki kształt, gdzie je położyć. Jedno legowisko na początek w zupełności wystarczy. Wielkość legowiska powinna być dobrana do rozmiaru psa tak, aby możliwe było wyciągnięcie się przez psa na boku. Tylko w takiej pozycji psy mogą osiągnąć fazę REM. Wtedy też psy śnią, biegają przez sen czy szczekają. To w ramach ciekawostki, ale i ważnego czynnika przy wyborze legowiska. Faza REM w śnie psów jest bardzo ważna, ponieważ wtedy ciało psa ma szanse w pełni się zregenerować i odpocząć. Kształt legowiska dla psa wybierz dowolny. Dobrze też, aby legowisko było wykonane z materiału, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Zwróć też uwagę, aby pokrowiec legowiska był zdejmowany, aby można było go wyprać w pralce. Legowisko połóż w miejscu, gdzie nie przechodzą non stop domownicy, tak, aby zapewnić psu jak najwięcej spokoju. Umieść je z dala od kaloryfera i przeciągu. Tak naprawdę pies i tak sam wybierze miejscew którym będzie najchętniej odpoczywał. Kiedy poznasz upodobania do miejsc spania swojego psa, możesz pomyśleć o kolejnych legowiskach. U nas na przykład, są trzy.
Polecamy legowiska typu materac, poducha. Jedno z naszych legowisk jest wypełnione specjalną pianką ortopedyczną. Pies uwielbia na nim odpoczywać. A marka? Marki nie polecę, polecę cały sklep. Pięć magicznych liter, raj z psimi akcesoriami (i ludzkimi butami- co nie Stary? :D) TK MAXX.
Kocham miłością wielką ten sklep. Legowiska znajdziecie przeróżnego kształtu, różnych marek w mega wzorach i dobrej cenie! Wierzcie na słowo.
Chociaż nie ukrywam, że właśnie szukamy nowego legowiska i rozglądamy się po rodzimym rynku, by wybrać coś spełniającego nasze wymagania. Jeśli czytasz to i psa już masz, możesz polecić nam sprawdzoną firmę z legowiskami, ortopedycznymi. Poproszę!

2. Miski dla psa.

Potrzebne będą dwie miski. Na wodę oraz jedzenie. Odkryłam Amerykę? Znów wspomnę o rozmiarze. Na rynku dostępne są miski wykonane z różnych materiałów. Plastikowe, metalowe, ceramiczne. Sami korzystaliśmy z każdego rodzaju. Najdłużej używamy i przy nich zostaniemy, miski ceramiczne.

3. Szczotka dla psa.

Od samego początku zainwestowaliśmy w furminator. Regularne wyczesywanie psa jest odciążeniem dla odkurzacza oraz mebli w domu. Dobre zgrzebło to podstawa. Oczywiście wszystko dobrać należy do rodzaju sierści psa.


4. Szampon dla psa.

Psa po adopcji wykąpać będzie trzeba. Jeden ze sposobów, w jaki można przystąpić do tej procedury, możecie znaleźć tutaj. Nie polecimy żadnego konkretnego szamponu. Wybierz go pod kątem rodzaju sierści, pojemności, zapachu albo na przykład według funkcji, którą ma spełnić oprócz tej oczywistej myjącej. Są szampony dla psów z jasną sierścią, ciemną, na wzmocnienie, przeciw insektom. Wybierz coś dla siebie. Tfu. Dla psa.

5. Zabawki dla psa. 

Normalne jest, że pies po adopcji nie będzie chciał się bawić. Dlaczego? Pisaliśmy o tym tutaj.


Nie oznacza to jednak aby tych zabawek mu nie dostarczyć.
Co my byśmy kupili:

-piłka – dobrej jakości i dobrej wielkości, tak, by była bezpieczna dla psa,
-szarpak – większość psów uwielbia się szarpać. Polecamy szarpaki z polaru, można z powodzeniem wykonać je samodzielnie ze starego polaru. Są wytrzymałe, a pies lubi się nimi bawić. Dobrze sprawdzają się też te ze sznura.
To nie wszystkie „zabawki”, które polecamy, jednak pozostałe postanowiłam umieścić w ostatniej części, ponieważ spełniają inne funkcje niż stricte zabawowe i są związane z żywieniem psa. O którym przeczytać będziecie mogli w ostatniej, trzeciej części.

Do zobaczenia!

1 komentarz: